Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Aerobik klub LADY Plzeň má světovou šampionku v kategorii junior a vícemistryně světa v kategorii dospělí tria 

Zveřejněno 16.10.2019
sdílej článek         

Mistrovství světa ve sportovní aerobiku a fitness se konalo za účasti našich závodnic 9. - 12. 10. v nizozemském Leidenu.

 

 

 

Na světový šampionát do Leidenu se sjela elita sportovního aerobiku z České republiky, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Finska, Francie, Kypru, Polska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Austrálie.  

Nominační pravidla jsou neúprosná, z každého státu, který je registrovaný v mezinárodní organizaci FISAF, se na MS nominují pouze tři nejlepší závodníci ve své kategorii. 

Mezi reprezentanty ČR se nominovaly i závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň a domů ze šampionátu přiváží titul Mistryně světa v kategorii junior duo a titul Více mistryň světa v kategorii adult tria. 

Trio Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová v Leidenu vybojovalo 2.místo. Poté co se děvčata potýkala se zraněními a v květnu odjížděla z Mistrovství Evropy zklamaná ze 4.místa, je druhé místo velkým úspěchem. Je to pro nás neskutečná odměna za tvrdé tréninky, které závodnice od srpna absolvují.  Děvčata prokázala zlepšení v technicky náročných prvcích a v synchronizaci v celé sestavě.

V kategorii duo junior má plzeňský klub od soboty čerstvou Mistryni světa. Eva Matějovičová spolu s Natálií Smíškovou z Aerobic team Praha dosáhla na stupínek nejvyšší.
Evička se v létě učila závodní sestavu za zraněnou závodnici z Aerobic team Praha a vypomohla reprezentaci tak, aby se tento tým mohl světového šampionátu zúčastnit. Nikdo z nás netušil, že z tohoto záskoku bude světové zlato. Děvčata postupovala do finále z 4. místa, v semifinále obsadila 3. místo a proto vyhlášení finále strhlo mnoho emocí. 

Děkujeme městu Plzeň a Nadaci 700 let města Plzně za podporu a za podporu soutěži pořádaných našim klubem pro závodníky nejvyšší výkonnostní třídy.
Poděkování a velká gratulace patří závodníkům za reprezentaci ČR, klubu a města. Děkujeme rodičům a všem fanouškům našeho klubu za podporu. I podpora na dálku měla velkou sílu, moc si toho vážíme.