Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

I.VT Plzeň 26. - 27. září 2020  

Zveřejněno 03.10.2020
sdílej článek         

První závod podzimní sezóny I.výkonnostní třídy se konal v městské hale TJ Lokomotiva Plzeň. Závod proběhl pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého a za podpory města Plzně, Nadace 700 let města Plzně a městského obvodu Plzeň 3.

Vyhlašovatel soutěže je Český svaz aerobiku FISAF.cz a o hladký průběh víkendového zápolení se organizačně postaral náš Aerobik klub LADY Plzeň z.s.          

Do Plzně bylo přihlášeno 597 závodníků. Bohužel vzhledem k současné situaci s pandemií covid-19 došlo k odhlášení několika závodníků z důvodu karantény nebo nemoci. 

Přesto se v Plzni předvedla špička sportovního aerobiku a fitness týmů kategorie aerobik a step. Diváci tak mohli sledovat po dlouhé závodní pauze způsobenou covid -19 výkony závodníků I. výkonnostní třídy v kategorii dětí 8-10 let, kadetů 11-13 let, juniorů 14-16 let a kategorii dospělých 17 a více let. Nechybělo ani zastoupení v nové věkové kategorii masters ženy nad 30 let. Všechny věkové kategorie se utkali v kategoriích sportovní aerobik jednotlivci, dua a tria, fitness aerobik grande, performance a step. Celý víkend bylo na co koukat. 

Domácí měli své zastoupení v kategorii kadet jednotlivci (11–13 let), Barbora Hajžmanová se probojovala do desetičlenného finále. Finálové kolo se jí podařilo zacvičit lépe než základní a nakonec obsadila krásné 9.místo. Utkala se s dvacítkou nejlepších závodnic v ČR.  

V kategorii fitness aerobik performance 17 a více let si domácí vybojovali se skladbou „V rytmu Habanery“ (Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Hana Malánová, Nicole Tejcová, Annna Vopalecká) autorky Magdalény Husákové a Terezy Fajfrlíkové krásné 2. místo. Medaile obdrželi z rukou prvního náměstka Mgr. Romana Zarzyckého, který přijel osobně dekorovat medailisty. 

Důvodem k velké radosti trenérky Terezy Fajfrlíkové bylo 3.místo aerobik fitness týmu Joker (Kateřina Jiskrová, Hana Malánová, Eliška Marešová, Eliška Pechmannová, Eliška Šnajdrová, Štěpánka Tomíčková), v kategorii 17 a více let Aerobic Grande.