Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

I. VT FISAF.cz první závod sezóny 2019 

Zveřejněno 25.03.2019
sdílej článek         

se konal 23.-25.3.2019 hale základní školy Věry Čáslavské v Praze na Petřinách.

 

I. VT zahájila svou sezónu prvním závodem v Praze. Zahájení sezóny je vždy takové tajemné, nové sestavy, nové dresy, nová složení týmů a zvědavost, jak je kdo do nové sezóny připraven. 

Máme velkou radost z našich závodníků. Spoustu jich včera měla premiéru v I. VT po té, co postoupili na základě svých výkonů v roce 2018 z II. VT. 

Jednotlivci 11-13 let:
Po postupu do finále vybojovala 10.místo Viktorie Hejlová. Umístění v top desítce v této kategorii je velký úspěch. Viktorka má velkou pochvalu, udělala opět v trénincích velký posun. Škoda chybičky, která se vloudila do sestavy ve finále, ale i s ní se Viki poprala a bojovala. A každá taková zkušennost vede jen k posunu sportovce vpřed. 
První závod v nejvyšší výkonnostní třídě absolvovala po zdravotních peripetiích Barbora Hajžmanová, která nakonec obsadila 15. místo. Pevně věříme, že Barča už si letos nemoci vybrala a bude se moci naplno vrhnout do tréninku. 

Jednotlivci 14-16 let: 
Radost nám přinesla již ostřílená závodnice Eliška Pechmannová svým 3.místem. Elišce budeme držet palce, aby to cinklo i na nominačních závodech. 
I 9.místo a postup do finále Evy Matějovičové je velkým úspěchem. Evička měla též premieru v I. VT a dokonce i ve vyšší věkové kategorii. Musela v přípravném období natrénovat nové těžší silové prvky a skoky. Poprala se se ctí a dokonce si ve finále polepšila o jeden stupínek, do finále nastupovala z 10 místa. 

Jednotlivci 17 a více let
Eliška Fajfrlíková nastupovala do závodu jednotlivkyň po několika letech a loňských zdravotních potížích. Závod si šla, jak sama říkala : " prostě užít" a na plochu se víc než těšila. Studijní povinnosti ji nedovolují stoprocentní přípravu
5. místo je velkým úspěchem, měli jsme velku radost. 
7.místo Barbory Bucháčkové v královské disciplině v nejvyšší výkonnostní třídě je dalším krásným úspěchem pro náš klub. Barča též postoupila z II. VT a I. VT měla premiéru. 

 

A premiéru měly i naše fitness týmy nejen v I. VT, ale i v kategorii performance. V loňském roce po úspěchu v kategorii fitness týmy II. VT postoupily do I. VT. Ukázalo se však, že naše sestavy v kategorii performence jsou více fitnessové a postrádají prvky show. Děvčata chtěla dělat více sportu a proto se v loňském roce rozhodla opustit kategorii Aerobic team show, takový posun v pojetí kategorie performance jsme ale neočekávali. Věkově kategorii Grande aerobik bohužel dohromady nedáme díky pravidlům a tak budeme bojovat a plochu si užívat. 

Oba fitness týmy dle trenérů zajely na jedničku a mají velkou pochvalu.  

Performance 14-16 let
11.místo Avengers  - Eliška Pechmannová, Eliška Marešová, Eliška Šnajdrová, Emma Přibylová, Štěpánka Tomíčková, Kateřina Jiskrová.

Performance 17 a více let 
5.místo Carmen  - Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Hana Malánová,  Nicole Tejcová, Anna Vopalecká.

 

 V kategorii Aerobic team show máme jedno želízko v ohni. Sestava Bonnie a Clyde  v kategorii 11 - 13 let soutěžila ve složení ( Simona Cinertová,   Denisa Čermáková, Adéla Duchková, Klaudie Gogolová, Nicol Hendrychová, Michaela Kajklová, Marianna Kašová, Kateřina Kolaříková, Barbora Kykalová, Nell Královcová, Terezie Lomická, Adéla Musilová, Linda Nyguen, Anna Říhová, Karlína Smolová, Kristýna Šubrtová a Barbora Žákovcová ) na půdě FISAF.cz poprvé. Z Prahy si odvážíme 3.místo. Pozitivnější bylo hodnocení, kde se objevily i známky za 1. a 2. místo, ale větší tréninkové usilí je dle trenérů na místě. 

Všem závodníkům gratulujeme. Rodičům opět děkujeme za podporu, pomoc a vzorné dovezení závodníků na závody.