Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness týmech 2023 

Zveřejněno 16.10.2023
sdílej článek         

se konalo 14. - 15.10.2023 v Kladně.

Vrchol sezóny čekal nejen nominované závodníky na Mistrovství světa v Belgii, kam výprava našeho klubu odlétá 25.10., ale i závodníky II. výkonnostní třídy, kteří svými výsledky v jarní a podzimní části sezóny dosáhli na postup do I.VT. Díky tomu měl náš klub hojné zastoupení v kategorii youth.

V této věkové kategorii se na start v kategorii youth dua poprvé na prknech MČR a v porovnání se závodníky I.VT postavily Adéla Musilová a Denisa Čermáková, které si odváží za svůj výkon 7.místo a bohužel o jednu známku jim unikl postup ve finále. Naše ostřílené závodnice této kategorie Barbora Hajžmanová a Sofie Lohrová nestartovaly pro zranění. 

V kategorii youth ženy jsme měli zastoupení hned dvakrát. Velké překvapení bylo krásné umístění Michaeli Kajklové, která též využila možnosti na základě výsledků II. VT účastnit se poprvé MČR a poměřit tak síly se závodnicemi I.VT. Z celkového počtu 24 závodnic obsadila 18.místo. Janka Sýkorová si z Kladna odváží 22.místo. 

V kategorii junior aerobik grande fitness se podařilo našemu fitnessu s choreografií LARA CROFT ve složení Denisa Čermáková, Barbora Hajžmanová, Michaela Kajklová, Sofie Lohrová, Adéla Musilová, Janka Sýkorová postoupit do finále ze 4.místa. Ve finále do svého výkonu dala děvčata vše a vyplatilo se, velká radost zavládla při vyhlašování výsledků. Děvčata nakonec z Kladna odváží 3. místo a mohou se pyšnit titulem druhé vicemistryně České republiky

Příprava naší závodnice Elišky Fajfrlíkové v královské disciplíně ženy adult se před MČR zkomplikovala. Týden před MČR po úspěšných plzeňských závodech Eliška onemocněla, a tak vyvstala otázka, zda se šampionátu vůbec zúčastnit. Nakonec se Eliška rozhodla pro účast i když věděla, že výkon nebude stoprocentní. Postup do finále i zajistila z 5.místa, a to i ve finále obhájila. Jsme pyšní na bojovnost naší závodnice a trenérky. Eliška je nejen trenérkou, ale i se svou sestrou Terezou choreografkou fitnessu Lara Croft.

Gratulujeme všem a děkujeme za krásné výkony. Již samotná účast na MČR je vítěstvím. Přejeme všem nominovaným závodnicím mnoho úspěchů i na nadcházejícím Mistrovství světa v Gent.