Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech Belgie 4.-5. června 2022 

Zveřejněno 21.08.2022
sdílej článek         

V sobotu 4.6. a v neděli 5. 6. 2022 proběhlo v belgickém Bruselu Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness European Champions 2022.

V sobotu 4.6. a v neděli 5. 6. 2022 proběhlo v belgickém Bruselu Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness European Champions 2022. I bez účasti obvykle velkého a silného týmu Ruské federace se závodu zúčastnilo téměř 500 závodníků. 

Aerobik klub LADY Plzeň, člen ASPV Plzeň město, měl na této akci hned dvojnásobné zastoupení. Nominaci na ME si v kategorii sportovní aerobik dua vybojovaly Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková a v kategorii fitness týmů aerobik grande mohla pyšně reprezentovat nejen ČR, ale i město Plzeň choreografie s názvem DJ BOBO. 

V kategorii duí byla velká konkurence, kterou tvořili další závodníci z České republiky a také z Belgie, Francie a Polska. Naše duo Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková obsadili nepopulární čtvrté místo, pouze jedna jediná známka je dělila od medaile.

Fitness tým ve složení Barbora Bucháčková, Adéla Duchková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Anežka Havlíková, Kateřina Jiskrová, Hana Malánová, Eliška Marešová a Štěpánka Tomíčková si také z Belgie odváží bramborové medaile, které závodnice od svých trenérek opravdu obdržely. Po semifinálovém kole se na výsledkové listině objevily známky, které tým přiřadily i na druhé a třetí místo, bohužel nepopulární čtvrté místo převažovalo.  

 

Poté, co v pandemické době proběhlo v roce 2021 pouze Mistroství Evropy ve Francii ve sportovním aerobiku, kde trio (Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Eliška Pechmannová) klubu LADY obsadilo krásné druhé místo a Mistroství světa se konalo online, se většina závodnic opět pustila do tréninku s velký úsilím. To je pro trenérky největší odměnou, dokázaly udržet u sportu nemalé množství sportovců a některé závodnice mohly poprvé zažít atmosféru Mistroství Evropy. 

 

Na podzim se týmy ve stejném složení zúčastní Mistroství světa v Ostravě, na které jen o malinký kousek utekla nominace Barboře Hajžmanové a Sofii Lohrové. Všechny příznivce sportovního a fitness aerobiku bychom rádi na tuto mimořádnou akci pozvali, jménem AE klubu LADY Plzeň, ale i jménem FISAF.cz. K vidění bude světová špička tohoto nádherného sportu, kterou tvoří hlavně závodníci z Austrálie, České republiky a Belgie. Děvčatům přejeme hodně štěstí. 

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali městu Plzeň,  obvodu Plzeň 3 a v neposlední řadě Plzeňskému kraji za podporu naší činnosti, tedy i našich úspěšných závodníků. Moc si této podpory vážíme.