Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Máme Mistryně světa ve sportovním aerobiku 

Zveřejněno 21.11.2022
sdílej článek         

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech se konalo 2.- 4.11. 2022 v Ostravě v industriálních prostorách ostravské multifunkční auly Gong. Po 8 letech jej pořádal Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz.


 

Po dlouhé pauze, v roce 2021 proběhl šampionát z důvodu pandemie pouze on-line, to byl velice očekávaný a vytoužený šampionát. 

Mezi reprezentanty ČR se nominovaly i závodnice našeho klubu. 

Barbora Bucháčková Eliška Fajfrlíková ze šampionátu přiváží titul Mistryně světa v kategorii adult duo. 
Již v minulosti slavily nemalé úspěchy na mezinárodních závodech. Eliška Fajfrlíková v kategorii jednotlivci získala první medaili na mezinárodním poli v roce 2012, ale vytouženého zlata se dočkala až na tomto šampionátě.

Je to pro nás neskutečná odměna za tréninky, které závodnice absolvovaly. Příprava nebyla jednoduchá vzhledem k tomu, že Barča Bucháčková je studentkou Lékařské fakulty v Plzni a Eliška Fajfrlíková Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně.
Barbora Bucháčková byla navíc zraněná, proto se děvčata nemohla zúčastnit ani Mistrovství České republiky a všechnu přípravu tedy směřovala k účasti na světovém šampionátu. Probojovat se do finále, to byl náš cíl. Děvčata zajela v základním kole krásnou sestavu a postupovala do finále z prvního místa. Ve finále rozhodčí přesvědčila svým výkonem a odváží si z MS zlato.

Na šampionátu jsme měli zastoupení i v kategorii aerobik fitness grande, který s choreografií DJ BOBO ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Hana Malánová, Kateřina Jiskrová, Adéla Duchková, Anežka Havlíková vybojoval krásné 6.místo.

I z tohoto umístění máme velkou radost, konkurence australských a belgických týmů byla obrovská. Radovali jsme se již z postupu do finále. Umístění v top šestce je velikým úspěchem týmu. Ani příprava fitness týmu na MS nebyla jednoduchá. Po MČR 2.10.2022, kde děvčata obsadila 3.místo, opustily tým dvě členky z osobních důvodů. Proto se musela celá choreografie předělávat na menší počet členů. A zatímco konkurence pilovala detaily, my jsme se zaměřili na předělávání choreografie. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu, jak vše zvládla. 

Děkujeme všem za reprezentaci nejen ČR, klubu, ale i města Plzně. 

Poděkování patří i městu Plzeň, obvodu Plzeň 3 a Plzeňskému kraji, které jsme hrdě reprezentovali, za podporu naší činnosti.