Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Sportovní aerobic

Sportovní aerobik - je vrcholné odvětví soutěží v aerobiku.

Sportovní aerobik
můžeme charakterizovat jako schopnost předvést komplex prvků obtížnosti provázanými aerobními přechody, které vychází z high impact aerobiku, s co nejvyšší intenzitou na vhodný hudební doprovod. Soutěžní sestava sportovního aerobiku musí  odpovídat technickým pravidlům FISAF.INTERNATIONAL. 

Soutěžíme ve věkových kategoriích děti 8-10 let, kadet 11-13 let, junior 14-16 let a senior 17 a více let.
Kategorie se dále rozdělují na jednotlivce ženy, muži, dua dvojčlenné a tria tříčlennné týmy. 

Od roku 2012 se soutěží ve třech výkonnostních třídách. Pro začínající závodníky pořádá FISAF.cz pohárové závody Českomoravský pohár, jehož vyvrcholením na konci sezóny je republikové finále. 

I. výkonnostní třída je určena pro špičkové závodníky a reprezentanty. Pouze pro soutěže v I. VT jsou vypisována Mistrovství České republiky . Závodníci této výkonnostní třídy se mohou nominovat na Mistrovství Evropy a světa. 

Náš klub se může pochlubit úspěšnými závodníky ME a MS a reprezentanty České republiky ve sportovním aerobiku. Nejúspěšnější medailistka ME a Mistrně světa kategorie dua 2022 Eliška Fajfrlíková již v klubu působí jako trenérka a choreografka.

Jsme jediným registrovaným klubem v Českém svazu aerobiku (FISAF.cz) v Plzni, který trénuje závodníky FISAF.cz v této kategorii.