Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Sportovní aerobic

Sportovní aerobik - je vrcholné odvětví soutěží v aerobiku. Sportovní aerobik můžeme charakterizovat jako schopnost předvést komplex prvků obtížnosti provázanými aerobními přechody, které vychází z high impact aerobiku, s co nejvyšší intenzitou na vhodný hudební doprovod. Soutěžní sestava sportovního aerobiku musí  odpovídat technickým pravidlům FISAF.INTERNATIONAL. 

Soutěžíme ve věkových kategoriích děti 8-10 let, kadet 11-13 let, junior 14-16 let a senior 17 a více let. Kategorie se dále rozdělují na jednotlivce ženy, muži, páry a tříčlennné týmy - tria. 

Od roku 2012 se soutěží ve třech výkonnostních třídách: 

III. výkonnostní třída - je určena pro začínající závodníky.

II. výkonnostní třída 

I. výkonnostní třída - je určena pro špičkové závodníky a reprezentanty. Pouze pro soutěže v I. VT jsou vypisována Mistrovství České republiky . Závodníci této výkonnostní třídy se mohou nominovat na Mistrovství Evropy a světa. 

Náš klub se může pochlubit úspěšnými závodníky ME a MS a reprezentanty České republiky ve sportovním aerobiku. Jsme jediným registrovaným klubem v Českém svazu aerobiku (FISAF.cz) v Plzni, který trénuje závodníky FISAF.cz v této kategorii.