Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech - FISAF International European Sport Aerobic & Fitness Championships 2024 

Zveřejněno 09.06.2024
sdílej článek         

Ve švýcarském městě Pfäffikon proběhlo ME - FISAF International European Sport Aerobic & Fitness Championships 31.5. - 2.6. 2024 za účasti Adult dua našeho klubu.

 

Barbora Hajžmanová a Eliška Fajfrlíková se s choreografií Game of Thrones probojovaly ze základního kola do finále, kde obsadily krásné 5. místo. 

Složení tohoto dua je pro letošní rok nové a velmi neobvyklé.

Eliška je o sedm let starší než Barča. Bývala a stále někdy je Barčinou trenérkou. V loňském roce se Barča společně se svým fitness týmem, pod Elišky vedením, dokázala nominovat na ME a MS a získat na MČR bronzovou medaili. 

Eliška loni úspěšně závodila v kategorii žen, také reprezentovala na ME i MS. Je jedna z nejstarších v celém závodním poli a po loňské náročné sezóně si již chtěla dát menší závodní pauzu. Ale protože Barče kolegyně z dua odjela na výměnný pobyt do zahraničí, rozhodla se, si závodní léta ještě prodloužit. 

Každá z děvčat má odlišné tréninkové potřeby a je velmi komplikované je skloubit. Sladit styl cvičení obou závodnic bylo a stále je velmi obtížné. Hlavním cílem pro letošní sezonu byla nominace na ME, který děvčata úspěšně splnila. 

Postup do finále na ME a konečné 5. místo je krásným úspěchem. 

Děkujeme všem trenérům a rodičům za neustálou podporu.