Facebook YouTube Instagram Rajče.net
FISAF.cz Česko se hýbe TVcom.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmy 2023 

Zveřejněno 24.08.2023
sdílej článek         

se konalo v Praze v hale Říčany 3. - 4. 6. 2023.

Náš klub měl v nominaci na ME dvě želízka v ohni Elišku Fajfrlíkovou v královské kategorii adult ženy a nováčka na mezinárodním poli fitness aerobik grande v kategorii junior. 

Fitness junior s choreografií LARA CROFT ve složení Denisa Čermáková, Barbora Hajžmanová, Michaela Kajklová, Sofie Lohrová, Adéla Musilová a Janka Sýkorová dosáhl nejen na nominaci na ME, ale i na MS. Byl to velký úspěch neboť se tento tým poskládal poprvé na sezónu 2023 a nikdo nečekal takový úspěch hned první rok společného fungování. 

Velkým překvapením byl nejen jejich úspěch v nominačních závodech na domácím poli, ale na Mistrovství Evropy děvčata postupovala ze základního kola do finále z krásného 3.místa. Bohužel finále se nepodařilo odcvičit podle představ a v choreografii se objevily chyby, což se v nabité konkurenci nesmí stávat. Na týmu se ve finále objevily nedostatky i po fyzické stránce, které byly zapříčiněny nemocemi, se kterými se děvčata před ME potýkala. I přesto, že  výsledné 4. místo chvíli bolí, trenérky jsou na děvčata náležitě pyšné. Je to krásný výsledek. 


Eliška Fajfrlíková to ve své, tak zvané královské kategorii, neměla vůbec jednoduché. Je to vždy nejvíce sledovaná a nejvíce nabitá kategorie co do počtu účastníků, ale i kvality výkonů. Velké přání závodnice bylo probojovat se přes základní kolo, semifinále až do nejužšího "osmičelenného" finále. To se Elišce podařilo a nakonec si z Mistrovství Evropy odváží krásné 6.místo

 

Všem našim reprezentantkám moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na nadcházejícím Mistrovství republiky a Mistrovství světa, které se budou konat v říjnu 2023.